line line line

Uue eramaja ehitus Kullimännikul

Valmis omapärane eramaja õdusas mereäärses männimetsas, Kullimännikul.

Ehitusprotsessi jagasime kahte osasse. Sügisel valminud vundamendil jätkus hoogsalt ehitus varakevadel. Järgmisel sügisel väljastati kasutusluba ning andsime valmis maja tellijale õnnelikult üle.

Vundamendi ehitus sügisel

Vundamendisüvendi kaevamine ja taldmiku ehitamine olid raskendatud tänu erakordselt kõrgele veetasemele pinnases. Pumpade abiga õnnestus kraavid kuivana hoida ning taldmik sai valatud. Vundamendi müürid täitsime liivaga ning tihendasime. Peale tiheduse kontrollimist mehaanilise penetromeetriga tihendasime veel, kuni soovitud tulemuse saavutamiseni kogu pinnal.

Karbi ehitus

Varakevadel lükkasime sügisel valatud vundamendiplaadilt lume ning ehitus jätkus hoogsalt müüride ladumise, vahelaepaneelide paigaldamise, monolitiseerimise ning katuse karkassi ehitusega.

Soojustamine PUR vahuga

PUR ehk polüuretaanvaht on tuuletõke ja soojustus ühes materjalis. Vaht pritsitakse konstruktsioonile ja paisudes moodustab see ühe monoliitse soojustuskihi ümber kogu hoone. Ei mingeid vuuke ega liitekohti, kust tuul võiks läbi puhuda või külm sisse pugeda.

Vesi, kanalisatsioon, küte, jahutus ning ventilatsioon

Tehnosüsteemide laitmatu töötamine on iga koduomaniku vaikimisi eeldus. Samas mida vähem on neid silmale näha seda parem. Just seetõttu on torude ja kaablite paigaldamisel vaja hoolikat planeerimist ning kontrolli. Potentsiaalsed vead tuleb avastada ja likvideerida enne konstruktsioonide sulgemist.

Erilised lahendused

Kui soovid trepi käsipuu sisse valgusteid, siis peab sellele mõtlema juba treppi valades 5 kuud varem. Akende paigaldamine on lihtne, kuid kui klaasid muutuvad väga suureks on vaja nende tõstmisel lisa jõudu. Puuküttega pliit sobib ka kõige kaasaegsemasse majja. Terrasse saab ehitada väga erinevatest materjalidest – oma krundil langetatud männi pakud on üks mõnus võimalus.