line line line

Eramu ja kõrvalhoone täielik rekonstrueerimine Pärnu linnas

Detsembris 2014 valmis stiilne ühepereelamu, kus on ühendatud ajalugu ja modernsed lahendused.

Arendusprojektis otsustasime säilitada ja osaliselt eksponeerida vana palkseina. Samal ajal on kasutatud tipptasemel soojustussüsteemi, mis koos modernse soojuspumbaga tagavad ülimugava sisekliima ning soodsad kulud.

Arhitektuur ja välisviimistlus

Püstlaudis loob suhteliselt madala I korruse puhul visuaalselt kõrgema efekti. Kollane põhitoon kombineerituna valgete uste ja akende ning musta katuse ja vihmaveesüsteemiga tekitab erakordselt koduse keskkonna.

  •  

Sisekujundus

Esile on toodud vanad palgid nii seinas, kui ka talade ja pennide näol. Kombineerituna mahedate toonide ning modernse köögi ja klaaslahendustega on saavutatud ajaloolise hõnguga, kuid samas stiilne ja kaasaegne õhkkond.

Avatud köök-elutuba on jäetud lahtiseks läbi kahe korruse, mis loob väikeses majas suurepäraselt avara mulje. Heleda puiduga kombineeritud klaassein leiliruumis loob avarust ning kaasaegset stiilset olemist ka saunas.

Tehnosüsteemid

Põhjamaises kliimas algab mugava elukeskkonna loomine kvaliteetsest soojustusest. Kasutatud on Icynene spray vahtisolatsiooni H2Foam Lite+. Tänu pritsitavale paigaldustehnoloogiale moodustab vahtisolatsioon ühe terviku kihi ilma ühegi vuugita ümber kogu soojustatava ruumi. See tagab uskumatu tiheduse, mis on tuule-, sooja- ning helipidavuse põhieelduseks.

Meeldiva sisekliima tagamiseks paigaldasime värskeõhuklapid ning mehaanilise väljatõmbeventilatsiooni.

 

Tehnosüsteemid

Küttesüsteemi valikul otsustasime õhk-vesi tüüpi soojuspumba kasuks. Paigutasime selle kuuri tagumisse nurka, et vältida tekkiva müra kandumist eluruumidesse. Pumba siseosa, veesõlm ning elektrikilp paiknevad kõrvalhoones asuvas tehnoruumis. Tarbe- ning küttevesi viiakse majasse läbi maa-aluse tehaseisolatsiooniga Uponor quattro toru.

Kõik tehnosüsteemide lahendused tuleb hoolikalt planeerida ja teostada juba ehituse väga varajases staadiumis. Peale betoonpõranda valu on muudatuste teostamine juba väga keerukas.

Tööde algus

Ajaloolise maja renoveerimisel lammutasime esimese asjana kõik mitte vajaliku, kontrollisime konstruktsioonide seisukorda ning samal ajal hoolikalt valides säilitasime kõik ilusa ja olulise.

Lisaks sellele ühendasime vana maja ühise vee- ning kanalisatsioonivõrguga ning asendasime vana elektri õhukaabli kaasaegse maaaluse kaabli ning tänaval asuva liitumiskilbiga.