line line line

Eramu osaline rekonstrueerimine Pärnu linnas

Säilitatav ajalooline punane tellismüür täiendatud kaasaegsete konstruktsioonidega loob hubase kõigi mugavustega kodu

Teostasime tööd lammutusest kuni uue kinnise karbini, mis hõlmas põranda ja vundamendi soojustamist, põrandakütet, betoonpõranda valu, uusi Aeroc ja Columbia müüre, vahelae- ning katusekonstruktsioone, katuslae soojustamist, katuseaknaid ning aurutõkkepaigaldust.

Lammutustööd

Alustasime amortiseerunud konstruktsioonide lammutamisega, mida tuli teha erilise hoolega, et tagada müüride säilimine. Õige tehnika ning kogemustega käib lammutamine ning selle järgne koristus kiiresti.

     

Põranda ja vundamendi soojustamine, põrandaküte ning -valu

Aluspõranda tasandasime olemasoleva liivaga, millele lisasime õige kõrguse saavutamiseks ka natuke uut liiva juurde. Peale tihendamist paigaldasime EPS soojustuse, millele omakorda aluskile, armatuurvõrgu, põrandaküttetorustiku ning seejärel juba betooni valu.

Müürid, vahelagi ning katus

Uued välisseinad ladusime Aeroc 375 plokist, kandvad siseseind õõnesbetoonplokkidest, mis omakorda täis valasime. Lisaks seintele kannab vahelage massiivne liimpuittala, mida hiljem ka sisekujunduses eksponeeritakse. Vahelaetalade ja laagide vahel kasutasime spetsiaalset 4 mm paksust mürasummutusmaterjali, et vähendada 2. korruse sammumüra kostumist alumisele korrusele.

2. korruse põrand, katuslae soojustus ning aurutõke

Põrandalaagidele paigaldasime 22mm OSB punn-soon ühendusega plaadid. Katuslagi sai 300mm klaasvill soojustust kolmes kihis. Selleks lisasime sarikate alla 100mm lisaroovituse. Villast sissepoole hermeetiline aurutõkkekiht, millele omakorda 25mm paksune metallkarkass. Viimistluskihi ja aurutõkkekile vahelises õhuruumis on mugav teostada kogu elektri kaabeldus.